Egy életpálya, szakmai építkezés során sokszor, sokféleképpen kell átlépnünk a saját határainkat a fejlődés, a célok elérése érdekében. Sokan talán nem is gondolnák rólam, de introvertált személyiségként számomra sokáig a workshopok megtartása is rendkívül komfortzónán kívüli élmény volt, de most még eggyel kijjebb toltam a határaimat és elindítottam saját podcast csatornámat is.
A Podcast ötlete nem tegnap született meg bennem, elég régóta tervezgettem az indulást. A korlátaim átlépésén túl szükségem volt még technikai felszereltségre is, és az új eszközöket meg is kellett tanulnom használni. Ebben sok segítséget kaptam Szabó Zolitól, amit még egyszer nagyon köszönök neki.
A szemlélet formálása a cél
Az oktatások során sok-sok fotóssal találkozva egyre inkább azt érzékelem, hogy a mély, elgondolkodtató, a szemléletet határozottan formáló, orientáló tartalmakra nagyon nagy szükség van.
Mai, felszínes impulzusokkal teli világunkban elképesztően nehéz különbséget tenni a csupán hangos szavak és valódi értékek között, én pedig szeretnék segíteni abban, hogy a hamisat a valóditól elválasztó határvonal a fejekben egyre élesebbé válhasson.
Félreértés ne essék, ez most itt nem a „tuti” megmondásának helye, csupán egy csatorna, ahol olyanok szólalhatnak meg, akiknek az eredményei önmagukért beszélnek, akiknek a szemléletében, munkásságában, életútjában valami figyelemreméltó, elgondolkodtató vagy követésre érdemes van.
Szeretném megmutatni, mi van a trash tartalmakon, meg a „jóvan az úgy”-on túl, a tanulságok levonását azonban meghagyom a hallgatóknak.
Miért Alkotók Egymás Közt?
Sokat gondolkoztam azon, mi legyen az interjúsorozat címe, hiszen ez most nem egy hagyományos fotós podcast csatorna. Bár sok fotóst látok vendégül, a beszélgetések gerincét mégis inkább az alkotás, az alkotóművészet, a különféle látásmódok bemutatása adja.