A 2. feladat
Az aznapi feladat helyszíne Nánási Pál stúdiója volt, témája pedig csendélet egy olyan tárgy felhasználásával, ami egyáltalán nem való oda. A kép elkészítésére 1 óra állt rendelkezésre és 1 darab vaku vagy állandó fényforrás használata volt megengedett egy szabadon választott fényformálóval.
Az nem kifejezés, hogy ez a téma távol áll tőlem, hiszen azt hiszem egy ujjamon meg tudom számolni, hányszor fotóztam életemben gyümölcsös csendéletet.
Bár az előző cikkben taglalt feladat sem volt éppen hozzám közelálló, itt még sokkal nagyobb volt a nyomás rajtam.
Először is ott volt még az előző feladat értékelése okozta stressz. Másrészt tudtam, hogy ez a feladat sem egy olyan terület, amin komfortosan mozgok. Illetve szembesültem azzal is, hogy nem vagyok az a gombnyomásra, felkészülés nélkül is kreatív fajta figura. Nekem a kreatív munkához felkészülés és idő kell.
Át kell gondolnom a feladatot, szükségem van inspirálódásra, hangolódásra, flowba kell kerülnöm, hogy megfelelő színvonalon tudjak alkotni egy olyan területen, amit nem tudok rutinból lehozni. Aggasztott ezen lehetőségek hiánya és pluszban az is nyomasztott, hogy ha nagyon nem sikerül, azt bazi sokan fogják végig nézni.
Nekem nehéz időre, stressz alatt kreatívnak lenni és akkor, ott, ilyen helyzetben jó döntéseket hozni. Ha rossz napom van, és nem embert fotózok, akkor általában abbahagyom. Eszem egy jó Pho levest és majd folytatom később. Lapozgatok egy fotóalbumot, meditálok, csinálok egy kis énidőt, lemegyek rollerezni a Duna partra, hogy jöjjön az erő a jobb képhez.
Nem azt mondom, hogy a való életben éles munkánál soha nincs ilyen szintű izgalom, stressz, de ha tudom, hogy nagy a tét, akkor nagyon igyekszem minden eshetőségre felkészülni.
A felkészülés egy magabiztosságot ad és a stressz, izgalom is jobban kezelhető. Na, erre itt most nem volt módom.
És ahogyan a műsorból ki is derült már, nem is sikerült magas színvonalon teljesítettem. Az elvárásaimhoz képest legalább is biztosan nem!